„Tancujúca kráľovná“ udržiava diskotéku pri živote

Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal)Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal) Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal) Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal) Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal) Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal) Účinkujúci zabávajú dav počas produkcie Dancing Queen, piesňovej a tanečnej šou ABBA/Disco, v Plane Hollywood v Las Vegas, 25. septembra 2013. (Jason Bean/Las VegasJournal)

Nový diskotékový Abba hold Dancing Queen ma prinútil uvedomiť si, že Las Vegas ma už nenúti tráviť veľa času premýšľaním o tábore a či je lepšie, keď je to vedomé alebo neúmyselné.

Táto show Planet Hollywood Resort je v tom zmysle stará škola. Úvodné číslo vás osloví ženami v bielych pernatých sukniach a mužmi v bielych smokingoch a chvostoch, všetky v športovo strieborných lesklých topánkach, ktoré nádherne pripomínajú diskotéky.

Takže to bolo späť k priekopníckej eseji Susan Sontagovej z roku 1964, Poznámky k ‚táboru‘.Ach, tu to je: Pure Camp je vždy naivná, napísala, zatiaľ čo Camp, ktorý sám o sebe vie, že je Camp, je spravidla menej uspokojivý.

Ale tu si naozaj nemusíte vyberať. Táto šou ponúka oboje.

Tancujúca kráľovná drží jazyk za zubami takmer hodinu, dokonca až do tej miery, že dvaja z najbelších chlapcov, ktorých ste kedy videli (Katch Gray a Aaron Coulson) spievajú Play That Funky Music.

Karty sú však na stole kvôli pocte Village People. Päť chlapcov v klasických kostýmoch, za ktorými nasledujú tanečnice v skromných verziách policajta, stavebného robotníka atď.

Ak sa mi zdá, že som posadnutý tónom tejto šou, je to preto, že nie je toho veľa, čím by som sa mohol zaoberať. Dancing Queen je prevádzkyschopná revue v štýle výletných lodí s atraktívnymi ľuďmi, energickou choreografiou a silným, aj keď generickým spevom (do nahratých skladieb).

Prehliadka je rozšírenou verziou rovnakého názvu, ktorá minulý rok hrala malú miestnosť v New Yorku-New Yorku. Ale tentoraz speváci a tanečníci vyzerajú viac ako dospelí a menej ako študenti, ktorí pracujú v lete v zábavnom parku.

Počas Fernanda vidíte spoločenské tance, chlapcov bez trička pre Voulez-Vousa a ženy, ktoré tancujú stoličkový tanec v štýle Boba Fosseho pre muža po polnoci. Obálka nie je posunutá ďalej ako silueta tancujúca tieň a chlapíka, ktorý na konci umývania auta krátko zhodil uterák a zabavil publikum.

Ale nemôžete sa ubrániť pocitu, že sa pozeráte na javisko, ktoré zvyčajne obklopuje atrakciu hviezdy, a premýšľate, kedy sa uvedená hviezda objaví.

Na tento účel je najchytrejšou vecou odložiť svojho najlepšieho speváka Avisa Ellisa za oneskorený vstup. Naskočí po tom, ako poriadne vyvážené kvarteto dvoch mužov a dvoch žien (Anne Martinez a Jenny Farney) naservíruje asi 20 minút titulných záberov Abby na ospravedlnenie titulu.

Ellis zakladá oheň v Disco Inferne, aj keď ho spieva pred chlapmi v oranžových košeliach a čiernych nohaviciach. Opasky Stevie Wonder’s Superstition opasí s tanečnicami, ktoré cez čierne čižmy pracujú v živých farbách s akvarelovými farbami, a nakukne cez ručné vejáre v okrúhlych slnečných okuliaroch. Je to vynikajúca vizuálna sekvencia, aj keď (alebo možno preto) narúša úroveň diskotékového kýča.

Napriek týmto farebným momentom, ktoré by na mori urobili príjemnú stratu času, je stále ťažké zistiť, koho táto show pritiahne na konkurenčný trh.

Producent David King povedal, že sa zameriava na baby-boomer turistov, ktorí v diskotéke dospeli a vyrobili Mamma Mia! muzikál veľký broadwayský hit. Títo ľudia boli v túto noc skutočne väčšinou malého publika, ale bolo pre nich ľahké odolať opakovaným pozvaniam vstať, ak chcete tancovať!

A je tu tá príťažlivosť pre gay tábory, možno pre tých, ktorí vidia drag show v gay nočných kluboch.

Neviem, či by cieľový marketing v tejto oblasti mohol predať dostatok lístkov na udržanie show v prevádzke. Ale aj niekoľko odberateľov by určite zvýšilo energetickú úroveň a posunulo show bližšie k stanovenému cieľu byť najväčšou diskotékovou párty v Las Vegas.

Šou zatiaľ aspoň dokazuje, že diskotéka nikdy neumiera. Ale nie som si taký istý publikom.

Preskúmanie

Kráľovná parketu

21:00 Streda, piatok, nedeľa-pondelok; 21:30 hod. Štvrtok, sobota

Rezort Planet Hollywood, 3667 Las Vegas Blvd. Juh

75,50-125,50 USD (800-745-3000)

Známka: B-