Country’s Little Big Town získava úspech so zmiešaným žánrovým zvukom

5919494-1-45919494-1-4

Ich cieľ: zabrániť ľuďom vstať a ísť si kúpiť pivo na 45 minút.

Bolo to pred piatimi alebo šiestimi rokmi, keď coed country kvarteto Little Big Town práve získavalo prvé úspechy prostredníctvom druhého albumu „The Road to Here“, z ktorého sa predalo viac ako milión kópií.

Skupina sa už stala populárnou v kruhoch country hudby s hitmi ako „Boondocks“ a „Bring it on Home“, vznášajúcimi sa lúčmi slnečného svitu poháňanými štvordielnymi harmóniami skupiny bohatými na čokoládu, ale potom sa dostali na cestu otvorenia John Cougar Mellencamp, ktorého obecenstvo kapele spravidla nebolo známe.Pôvodným cieľom preto bolo len zdržať výlety do koncesného stánku.

čo je čistý majetok pharrella Williamsa

„Každý večer by sme si museli zarobiť na živobytie,“ usmieva sa speváčka Little Big Town Karen Fairchild. 'Teraz máme v našom fanklube veľa fanúšikov Mellencampu.'

Zdá sa to byť samozrejmosťou: Little Big Town je jedným z popredných branných aktov Nashvillu v týchto dňoch.

Pokiaľ ide o country hudbu, stoja jednou nohou v rámci žánru a jednou mimo neho.

Rozprávanie príbehu typu srdce na rukáve, husle prekvitá, prehliadky s interpretmi ako Carrie Underwood a Miranda Lambert a početné ocenenia Country Music Association a Academy of Country Music ich všetky dobre zaraďujú do zariadenia Music City.

bobby hnedá nová edícia čistá hodnota

Bujné harmónie, ktoré v kapele zbierajú nekonečné porovnania Fleetwood Mac, ohnivé gitarové ozdoby a ostré, beztukové výrobné hodnoty, robia Little Big Town rovnako vhodným pre rockové a popové vlny.

V zásade ide o vidiecky počin, na ktorého kopanie nemusíte byť fanúšikom country hudby.

„To je vždy super vysoký kompliment, keď niekoho počujeme:„ Nuž, nebol som fanúšikom country hudby, ale vy ste ma priviedli a teraz objavujem ďalších vidieckych umelcov, ”hovorí Fairchild. „Ak nemáte radi super tradičnú hudbu, existujú kapely ako my, ktoré majú vplyv na harmóniu krajiny a juhu a bluegrassu, ale napriek tomu o nás máme istú popovú citlivosť. Sme veľmi ovplyvnení harmonickými pásmami v južnej Kalifornii. Možno je to súčasťou odvolania. Našťastie to znie nový, ale trochu známy. “

koľko peňazí zarába prezident Obama

V najnovšom disku Little Big Town „The Reason Why“ sa kapela pohybuje od bluesových bozkov („Why, Oh Why“) cez rootsy rockové petardy („Runaway Train“) až po odvážne, multiformátové hity („Little White Church“ ).

Album debutoval na vrchole rebríčka country albumov vlani v septembri, čo znamenalo pre túto partiu zasnežený vrchol dlhého stúpania.

Debut s vlastným názvom Little Big Town z roku 2002, ktorý z veľkej časti napísali externí skladatelia, si nenašiel publikum a kapelu vyhodil z vydavateľstva.

Bez gramofónovej spoločnosti a všetci štyria členovia kapely sa práve dostali z dlhodobých vzťahov (vrátane speváčky Kimberly Schlapman, ktorej zomrel manžel) sa skupina stiahla do lesa, kde sa nachádzalo štúdio producenta Wayna Kirkpatricka, a začala písať piesne. seba.

'Bolo tam veľa sĺz, bolo veľa hľadania duší, a vtedy si myslím, že sme si ako spisovatelia našli cestu,' hovorí Fairchild. „Rozhodli sme sa:„ Dobre, napíšeme zbierku piesní a vydáme ich. Ak máme štítok, budeme mať štítok. Ak nie, vydáme ich sami a uvidíme, čo sa stane. “Keď sa dostanete do tohto duševného rozpoloženia, povedzte mi:„ Budem písať o svojom živote a o príbehoch, ktoré sa stali mne alebo ľuďom v okolí. „Potom sa to stane skutočnosťou“.

Napriek tomu album, z ktorého nakoniec bude plynúť, spomínaný budúci hit „The Road to Here“, bolo spočiatku odmietnutých niekoľkými nahrávacími spoločnosťami, než nakoniec skupine prinieslo novú dohodu.

K výraznému zvuku kapely, ktorý nie je vyjadrený žiadnym jedným hlasom, bolo veľa skepticizmu.

'Keď sme prišli na scénu, neexistovala žiadna zmiešaná dievčenská skupina a neexistovali ľudia, ktorí by prehodili spevákov,' hovorí Fairchild. „Na začiatku sme dostali odpor,„ Hej, mali by ste si vybrať speváka. ‘Ľudia si neboli istí, či to funguje. Znelo to inak. '

Stále platí, aj keď skupiny chlapcov a dievčat, ako napríklad Lady Antebellum a Sugarland, dosiahli veľký úspech od debutu Little Big Town.

koľko hodín sú fontány Bellagio

Tieto kapely prešli po ceste, ktorú táto skupina vydláždila, a zakryli mnoho výmoľov, s ktorými sa stretli po ceste.

„Na začiatku sme boli poškodeným tovarom, pretože sme prvýkrát neurobili správnu nahrávku a potom sme si našli cestu,“ hovorí Fairchild a spomína na úspech svojej kapely. 'Je to jeden z tých veľkých príbehov o Popoluške.'

Kontaktujte reportéra Jasona Bracelina na jbracelin@ reviewjournal.com alebo 702-383-0476.

Náhľad
Malé veľké mesto
18:00 Sobota
House of Blues v Mandalay Bay,
3950 Las Vegas Blvd. Juh
33,50- 37,50 dolára (632- 7600)