Čistá hodnota Chelsea Clinton

Koľko stojí Chelsea Clinton?

Čistá hodnota Chelsea Clinton: 30 miliónov dolárov

Čistá hodnota Chelsea Clinton: Chelsea Clinton je dcérou bývalého prezidenta Spojených štátov Bill Clinton a bývalá ministerka zahraničných vecí USA / senátorka Hilary Clintonová. Čistá hodnota majetku Chelsea Clinton je 30 miliónov dolárov. Chelsea Clinton získala svoje čisté imanie prostredníctvom svojej kariéry v poradenskej spoločnosti McKinsey & Company a pôsobila v rôznych korporátnych predstavenstvách, ako je internetová spoločnosť IAC.

Skorý život: Chelsea Victoria Clinton sa narodila 27. februára 1980 v Little Rock v Arkansase. Jej otec Bill bol v tom čase v prvom volebnom období guvernéra Arkansasu. Hillary poznamenala, že keď spolu s Billom Clintonom počuli nahrávku Judy Collinsovej z roku 1960 od Chelsea Morning od Joniho Mitchella, povedal, že ak by mali niekedy dcéru, mala by sa volať Chelsea. Clintonová má akademický sklon ako jej rodičia a čítanie čítala, keď mala tri roky. Vynechala tretiu triedu. V roku 1993 bol jej otec zvolený za 42. prezidenta USA a rodina sa presťahovala do Washingtonu, D.C., kde Chelsea navštevovala školu Sidwell Friends School. V roku 1997 bola semifinalistkou štipendia National Merit Scholarship. V tom istom roku absolvovala strednú školu. Jej otec bol promótorom pre jej triedu. Počas svojho príhovoru Bill Clinton povedal: „Časť z nás vás túži ešte raz držať.“ Škola priateľov Sidwell sa zväčša považuje za „súkromné ​​školy na Harvarde vo Washingtone DC“. Saša a Malia Obama sa tiež zúčastnili Sidwella.

Clintonová išla na vysokú školu na Stanfordskej univerzite v Palo Alto v Kalifornii. S najvyšším vyznamenaním promovala v roku 2001 s bakalárskym titulom z histórie. Potom nastúpila na Oxfordskú univerzitu, aby v roku 2003 získala titul MPhil v odbore medzinárodných vzťahov. V roku 2010 získala titul MPH na Fakulte verejného zdravia na Kolumbijskej univerzite. V roku 2012 začala učiť na Kolumbii.

Noam Galai / Getty Images

Kariéra: Po ukončení štúdia na Stanforde a v Oxforde pracovala Clinton pre spoločnosti McKinsey & Company a Avenue Capital Group. Potom sa stala spolupredsedníčkou týždňa získavania finančných prostriedkov pre Clintonovu nadáciu a potom podpredsedníčkou nadácie. Pôsobí v predstavenstve School of American Ballet a v predstavenstve IAC. NBC najala Chelsea na konci roku 2011 ako špeciálna korešpondentka. Trojmesačné vystúpenie jej umožnilo pokračovať v práci pre Clintonovu nadáciu a na diplomoch. Vo februári 2012 NBC obnovila zmluvu. Z tejto práce odišla koncom leta 2014.

Clinton bola prominentnou súčasťou nadácie Bill, Hillary & Chelsea Clinton Foundation od roku 2011. Je členkou jej správnej rady a prednáša platené prejavy a svoj plat za tieto prejavy venuje späť nadácii. Clintonova nadácia sa zameriava na zlepšovanie globálneho zdravia, vytváranie príležitostí pre ženy a podporu hospodárskeho rastu.

Clintonová napísala päť obrázkových kníh pre deti: 2015 „It’s Your World: Get Informed, Inspired and Get Going“, 2017 „She Persisted: 13 American Women Who Changed the World (which was made into a musical)“, 2018 „She Persisted Po celom svete: 13 žien, ktoré zmenili históriu “a„ Začnite hneď !: Môžete to zmeniť “a v rámci relácie„ Nenechajte ich zmiznúť: 12 ohrozených druhov na celom svete “z roku 2019. Jej druhé a tretie knihy pre deti boli okamžite bestsellermi.

V roku 2020 vyšlo najavo, že Clintonová pracuje na detskej knihe s olympijskou tematikou. Bude to tretia kniha v jej sérii „Vytrvala“ a bude zameraná na ženy v športe. „Vytrvala v športe: Americkí olympionici, ktorí zmenili hru“ vyjde 22. septembra a bude obsahovať časti o týchto významných atlétoch vrátane Wilmy Rudolphovej, Mie Hammovej, Venusovej či Sereny Williamsovej.

Detská potlač Philomel Books, ktorá vydáva Clintonove knihy pre deti, predstavuje aj sériu kapitol s 80-stranovými príbehmi o ženách v Clintonovej sérii „Ona vytrvala“. Chelsea a Hillary Clintonové vypíšu knihu o Harriet Tubmanovej, sudkyni Sureme Court Sonia Sotomayorovej a Oprah Winfreyovej, ktoré sériu zahájia.

Je tiež spoluautorkou odbornej knihy o globálnej zdravotnej politike s názvom „Správa globálneho zdravia: Kto riadi svet a prečo?“ v roku 2017 . V roku 2019 spolu so svojou matkou napísala knihu s názvom „Kniha odvážnych žien: obľúbené príbehy odvahy a odolnosti“. S mamou išli na turné s propagáciou knihy.

Napísala tiež množstvo článkov a stanovísk publikovaných v hlavných médiách, ako sú CNN.com, časopis Time, Huffington Post, Refinery 29 a ďalšie.

V júli 2020 Clinton oznámila, že má v úmysle založiť spoločnosť rizikového kapitálu s názvom Metrodora Ventures. Na pláne tohto podnikania pracovala už niekoľko mesiacov a prejavila záujem stať sa investorom do najmenej dvoch startupov v oblasti zdravotnej starostlivosti vrátane aplikácie na podporu tehotenstva s názvom Poppy Seed Health.

Prezidentské kampane Hillary Clintonovej: Clintonová začala v Iowe viesť kampaň na podporu snahy svojej matky o nomináciu na demokratického prezidenta v decembri 2007. Vystupovala po celej krajine, hlavne v univerzitných kampusoch. Počas piatich mesiacov hovorila Chelsea o kandidatúre svojej matky na 100 vysokých školách. Hillary Clintonová stratila demokratickú nomináciu v pretekoch s Barackom Obamom z roku 2008.

Clinton sa tiež aktívne zapojila do prezidentskej kampane svojej matky v roku 2016. Zúčastnila sa na viac ako 200 verejných akciách po celej krajine. V júli 2016 predstavila svoju matku na Demokratickom národnom zhromaždení vo Philadelphii, a to vo veľmi osobnom a emotívnom pocte, keď sa dotkla vlastnej výchovy a opísala záväzok svojej matky k problémom a verejnej službe.

Osobný život: V roku 2010 sa Clinton vydala za investičného bankára Marc Mezvinsky . Clintonovci a rodina Mezvinských boli v 90. rokoch kamaráti a ich deti sa stretli na víkendovom demokratickom politickom ústave na ostrove Hilton Head v Južnej Karolíne. Pár sa zasnúbil cez víkend vďakyvzdania v roku 2009 a po svadobných cestách sa usadil v newyorskej štvrti Gramercy Park. Zosobášili sa pri medzináboženskom obrade (Mezvinsky je Žid a Clinton je metodista) v Rhinebecku v New Yorku. Recepcia sa konala v Astor Courts, sídle s výhľadom na rieku Hudson v dome Kathleen Hammerovej, ktorá bola kedysi producentkou spoločnosti Oxygen Media. 17. apríla 2014 Clintonová na fóre v New Yorku oznámila, že s Marcom čakajú svoje prvé dieťa.

Ich prvé dieťa, dcéra menom Charlotte, sa narodilo 26. septembra 2014. Ich druhé dieťa, syn menom Aidan, sa narodilo 18. júna 2016. Ich tretie dieťa, syn menom Jasper, sa narodilo 22. júla 2019. .

Chelsea Clinton mala vo februári 2020 40 rokov. V rozhovore z roku 2001 jej otec žiaril hrdosťou, keď počas rozhovoru pre New York Times povedal, že jeho dcéra „má charakter svojej matky a energiu svojho otca“.

V roku 2020 Chelsea Clinton poznamenala, že ľudia umierajú na pandémiu koronavírusov kvôli zlyhaniu prezidenta Donalda Trumpa pri jeho riešení alebo pri príprave akéhokoľvek realizovateľného plánu na zmiernenie jej šírenia.

Začiatkom júla 2020 Clinton prostredníctvom twitteru podporil zmenu názvov škôl pomenovaných po generáloch konfederácie vo virginskej hannoverskej župe. Napísala: „Nie som obyvateľom okresu Hanover vo Virgínii, ale som rodičom. Nemali by sme mať školy, ktoré oslavujú dedičstvo otroctva a bielych rasistov v tejto krajine. Všetky naše deti si zaslúžia niečo lepšie. “ Napríklad jedna zo škôl v okrese Hanover sa volá Stonewall Jackson Middle School. Ďalším je Lee-Davis High School. Kapitola v okrese Hanover NAACP žaluje za zmenu názvov. 14. júla 2020 školská rada okresu Hanover hlasovala 4: 3, aby premenovala dve školy pomenované podľa vodcov konfederačnej armády.

Hlavné body platu: V podaní SEC z januára 2020 vyšlo najavo, že Chelsea získala kompenzáciu 9 miliónov dolárov od IAC, kde pôsobila ako členka predstavenstva po boku Barryho Dillera. Predtým bola členkou predstavenstva internetovej firmy Expedia, kde ročne zarobila základný plat 250 000 dolárov. V rokoch 2013 a 2014 zarobila na NBC 600 000 dolárov.

Nehnuteľnosť: V roku 2008 kúpili Marc a Chelsea trojizbový byt s rozlohou 1 922 štvorcových stôp v centre Manhattanu za 4 milióny dolárov. Byt sa nachádza na desiatom poschodí a má otvorenú kuchyňu šéfkuchára s obývacou izbou a jedálňou pod slávnymi desaťmetrovými stropmi.

V roku 2013 Mezvinsky a Clinton predali tento byt za 4,75 milióna dolárov a kúpili si oveľa väčší byt s rozlohou 5 000 metrov štvorcových v hodnote 10,5 milióna dolárov. Nový byt, ktorý sa nachádza pár blokov od ich starého domu, je najdlhším a najrozšírenejším bytom v celom meste a rozprestiera sa na celom manhattanskom mestskom bloku medzi 26. a 27. ulicou. Apartmán je luxusnou, ultramodernou jednotkou „šetrnou k životnému prostrediu“ s nádherným výhľadom na park Madison Square Park.

Čistá hodnota Chelsea Clinton

Chelsea Clinton

Čistá hodnota: 30 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 27.02.1980 (41 rokov)
Rod: Žena
Výška: 1,75 m
Povolanie: Podnikateľ, politik, konzultant, novinár
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia