Rodák z Boulder City zámerne zostáva bez povšimnutia na súprave „La La Land“

Asistent majstra rekvizity Kim Richey pózuje v La La LandAsistent majstra rekvizity Kim Richey pózuje v Boulder City mesta La La Land v meste Santa Clarita v Kalifornii. Knižnica bola pomenovaná podľa ulice, na ktorej sa rodák z Boulder City rodí. (Foto Michael White) 'La La Land. I don’t know how many green items I bought for (Emma’s) character, Kim Richey says ...Ryan Gosling a Emma Stone sa objavia v scéne z filmu La La Land. Neviem, koľko zelených predmetov som kúpil pre postavu (Emmy), hovorí Kim Richey, ale ak sa pozriete, je to jemné. “ Fotografický kredit: Dale Robinette Kim Richey pózuje s rekvizitným balónikom použitým vo fantasy sekvencii „La La Land“. (Foto Matt Cavaliero) 'So Long, Boulder City, the play Emma StoneKim Richey je držiteľkou jedného z plagátov k seriálu „Tak dlho, Boulder City“, ktorú postava Emmy Stone píše v „La La Land“. (S láskavým dovolením Kim Richey) 'So Long, Boulder City, the play Emma StoneKim Richey je držiteľkou jedného z plagátov k seriálu „Tak dlho, Boulder City“, ktorú postava Emmy Stone píše v „La La Land“. (S láskavým dovolením Kim Richey)

Rád žartujem o tom, že som najlepšie platený čašník v Los Angeles. ... V základnom zmysle podporujem hercov na scéne a áno, jednoducho im niečo odovzdajte.

Kim Richey je o svojej kariére asistentky pomocného majstra skromná. Rodák z Boulder City pracoval na takých vizuálne pôsobivých filmoch ako Inherent Vice a Ona. V kancelárii strávila sezóny 4 až 6. A ona pozorovala skutočné pitvy pre film Will Smith Otras mozgu.

Richeyho domov a profesionálny život sa však zrazili, keď bola najatá na prácu na malom filme čiastočne odohrávajúcom sa v Boulder City: La La Land.Ak by si podľa očakávania odniesla hlavnú cenu na nedeľných Oscaroch, bola by to jej druhá najlepšia víťazka obrazov po výtvarníkovi z roku 2012. Richey sa však nezúčastní na obrade ani na žiadnych pridružených večierkoch. Ak by som nebola tehotná, možno by som mala viac energie na to, aby som sa obliekla, hovorí.

Cesta k filmom

39 -ročná Richey začala pracovať v divadle ako 13 -ročná a pred juniorkou prestúpila zo strednej školy v Boulder City na novootvorenú akadémiu v Las Vegas. Vedela som, že keď idem na vysokú školu, nechcem skutočnú prácu, hovorí. A vybral som si (USC) filmovú školu, aby môj život nebol taký nudný. Nikdy som nevedel, kde bude môj ďalší stôl.

Richey chvíľu uvažoval o kariére umeleckého riaditeľa. Potom ju prosili, aby si skrátila dovolenku a stala sa asistentkou rekvizitára v Superbad 2007. Požiadal som, aby som si najskôr prečítal scenár, ale bola mi zamietnutá táto šanca. … Keby som si prečítala scenár, neviem, že by som si zahodila dovolenku, hovorí so smiechom. Ale tým sa zmenila celá moja kariérna cesta, pretože som prestal s umeleckou réžiou. Nikdy som sa k tomu záujmu nevrátil.

Superbad bol prvýkrát, kedy Richey spolupracoval s hviezdou La La Land Emmou Stone. Druhá prišla v roku 2011 v relácii Bláznivá, hlúpa, láska, v ktorej sa predstavil aj milostný záujem Stone’s La La Land, Ryan Gosling. Bola to skúsenosť, ktorá priniesla veľkú dividendu, keď sa znova spojili s hudobnou ódou spisovateľa a režiséra Damiena Chazelleho na Los Angeles.

Richey vedela, že bude pracovať na La La Land asi mesiac, kým neuvidí scenár, ale až v treťom návrhu, ktorý dostala, Stoneova postava, ctižiadostivá herečka menom Mia, pochádzala z Boulder City.

Pretože natáčanie v jej rodnom meste nebolo možné, snažil som sa im poskytnúť nejaké pokyny, ako mesto vyzerá, hovorí Richey. (Ale) nakoniec si musia vybrať, čo bude na snímanie najlepšie fungovať.

Filmová verzia knižnice Boulder City, ktorá bola oproti ulici od Miovho domu a ktorej zbierka filmov ju inšpirovala k herectvu, dostala názov Knižnica Del Prado podľa ulice, na ktorej Richey vyrástol. A priniesla niektoré zo svojich ročeniek, ocenení a spomienok na tému Nevady, aby obliekli Miinu spálňu z detstva. Sú tam jemne, hovorí. Naozaj si ich nevšimnete.

Perfektné nálezy

potravinová sieť šéfkuchár reštaurácie las vegas

Nevšimnutie si je opakujúca sa téma v živote pomocného majstra.

koľko zarába prezident Obama

Neviem, koľko zelených predmetov som kúpil pre postavu (Emmy), hovorí Richey, ale ak sa pozriete, je to jemné. ... Všimnete si, ak sa začnete pozerať, veľa jej predmetov je zelených a bolo to veľmi účelové.

Zelená je súčasťou farebnej schémy, ktorú Chazelle plánovala pre postavy, vysvetľuje. Bral som to ako jej začínajúcu kreativitu a rozvoj ako výtvarníka, pretože zelená je farba prírody a plodnosti. Farba bola taká dôležitá pre celkový vzhľad La La Land, Richey hovorí, že navrhla nápojové lístky, aby rekvizity zodpovedali: Denná párty pri bazéne obsahovala oranžové a purpurové nápoje, nápoje z jazzového klubu boli tmavohnedé a dymové odtiene a na kopci Hollywoodska párty mala šampanské koktaily s ružovým nádychom. Väčšina tejto snahy bola opäť zameraná na niečo, čo by si bežný divák nikdy nevšimol.

Richey trávil veľa času hľadaním perfektného denníka, do ktorého by Mia mohla písať svoju show pre jednu ženu, napriek tomu ho takmer nikto nevidel. Richey odhaduje, že do tohto žurnálu musela napísať 50 verzií strán, aby potom Stone skončil pri natáčaní riadkov sám. Nakoniec, niekedy priznáva, že pre to niekedy tvrdo pracujete, a vy to na obrazovke toľko nevidíte.

Neviditeľná sila

Samotná Richey vyšla z cesty, aby sa vyhla videniu na obrazovke. Odovzdala sušič vlasov jednej z Miiných spolubývajúcich, keď sa chystali na párty počas čísla Niekto v dave. Len som sa skrčil nízko v kúpeľni a čakám, kým niekto vstúpi a chytí odo mňa sušič vlasov, a potom sa ho pokúsim chytiť, keď ho hodí späť, aby sa nerozbil. Na opätovné vytvorenie otváracieho čísla diaľnice počas fantasy scény na konci sa Richey schoval za stenu pomocou tlačidla na resetovanie značky Stop/Go, aby Mia a Sebastian mohli pokračovať. Myslím si, že si to nikto v tanečnej sekvencii nevšimne, priznáva.

Potom je tu práca jednoducho sa počas emocionálnych scén držať čo najviac mimo hercov. V intímnych fotografických dňoch, keď to môžu byť len oni dvaja, hovorí o Stone a Goslingovi, by som našiel na súprave malý priestor na skrytie a pomohol im resetovať medzi zábermi.

To sa ukázalo obzvlášť ťažké počas scény, v ktorej sa hádajú o smere, ktorým sa uberá Sebastianova kariéra.

Richey hovorí, že na scéne bol nejaký intenzívny emocionálny pocit, hovorí Richey, ale pretože predtým pracovala s hercami, poznal som ich štýl. ... poznal som ich vibrácie. Mám šťastie, že sú obaja veľmi milí ľudia a majú skutočne dobrý zmysel pre humor. Aj keď som rešpektoval ich priestor, boli tiež tak veľkorysí. Napríklad, keby som ich potreboval pohnúť - možno boli hlboko v myšlienkach, ale potreboval som ich, aby sa pohli, aby som mohol veci resetovať - ​​uvedomili by si napríklad: „Ach, stojím ti v ceste. Prepáč.'

Keď vezmeme do úvahy všetky rekvizity, ktoré za tie roky získala, Richey si veľa nezachováva v podobe spomienkových predmetov. Nie je veľmi sentimentálna, prezrádza, pretože ako rekvizitár máte tendenciu zbierať veľa vecí a ja s tým skutočne bojujem.

V skutočnosti mala iba dva suveníry: produkčnú bridlicu, ktorú vyrobila pre The Artist, pretože jej vytvorenie bolo jednou z najväčších katastrof mojej kariéry, a plagát k hre Mia So Long, Boulder City.

Ten druhý, hovorí, je vo svojej domácej kancelárii, kde to hrdo visí.