Billy Gibbons chystá svoje „kotlety na rýchle prsty“ na poctu Nashvillu

Obyvateľ Las Vegas a frontman ZZ Billy Gibbons jazdí po bulvári Strip v Las Vegas s Las V ...Obyvateľ Las Vegas a frontman ZZ Billy Gibbons jazdí po bulvári Strip v Las Vegas s komentátorom Las VegasJournal Johnom Katsilometesom, streda 20. mája 2020. (K.M. Cannon/Las VegasJournal) @KMCannonPhoto Obyvateľ Las Vegas a top frontman ZZ Billy Gibbons skladajú šatku pre publicistu časopisu Las VegasJournal John Katsilometes na Rick's Rollin 'Smoke BBQ and Tavern počas jazdy na bicykli na bulvári Las Vegas v stredu, 20. mája 2020. (K.M. Cannon/Las VegasJournal) @KMCannonPhoto Obyvateľ Las Vegas a frontman ZZ Billy Gibbons si robia prestávku na vode v reštaurácii Rick's Rollin 'Smoke BBQ and Tavern počas jazdy na bicykli na bulvári Las Vegas v stredu, 20. mája 2020. (K.M. Cannon/Las VegasJournal) @KMCannonPhoto

Billy F. Gibbons dnes žije v Las Vegas. Budúci mesiac ho však v Nash Vegas poctí hviezdna zostava spevákov a hudobníkov.

Tribute To Billy Gibbons sa koná 16. mája v dome Grand Ole Opry v Nashville. Brad Paisley, Dennis Quaid, Eric Church, Jimmie Vaughan, Larkin Poe, Lucinda Williams, Ronnie Milsap, Travis Tritt, Tim Montana, Guthrie Trapp a ďalšie prekvapenie, alebo skôr nevyfakturované, budú hosťovať.

Je to balíček plný es, a je mi cťou, povedal Gibbons počas rozhovoru tento týždeň. Chystám svoje kotlety na rýchle prsty do Nashvillu.Toto je gitarový termín, ktorý pravdepodobne vyvinul Gibbons.

ZZ hore, ktorý je Gibbonsovým hlavným súborom, má podľa plánu hrať Benátske divadlo od 8. do 16. októbra. Skupina nahráva svoj prvý album od La Futura 2012. Trojica Gibbonsovcov, Dusty Hill a Frank Beard si v roku 2020 pripomenuli 50. výročie svojho založenia, bohužiaľ bez živého vystúpenia na oslavu tejto príležitosti.

Gibbons má tiež vydať svoj najnovší sólový album Hardware 4. júna. Najnovší singel albumu Desert High z albumu vyšiel 15. apríla. West Coast Junkie vyšiel v marci.

Udalosť v Nashville sa podľa producentov nahráva naživo na pásku, pričom budú oznámené plány vysielania a streamovania. Živé publikum bude mať zníženú kapacitu a bude sociálne vzdialené. Ak sa nachádzate v regióne, vstupenky sa už predávajú prostredníctvom webovej stránky Grand Ole Opry.

Vedie hudobný režisér Martin Guigui na klavíri, hviezdna kapela šou ponúka osvedčených profesionálov Fred Eltringham (bicie), Mike Merritt (BAS), Audley Freed (gitara), Richie LaBamba Rosenberg (trombón), Joe Sublett (sax) a Mike Pender (trúbka).

Je pre nás cťou, že benefičný koncertný program America Salutes 2021, ktorý sa začína v historickom dome Grand Ole Opry House v Nashville, udeľuje Billymu Gibbonovi zo ZZ Top ocenenie za viac ako 50 rokov úžasnej zábavy a filantropickej práce, uviedol komentár. Bob Okun, Výkonný producent, Amerika vás pozdravuje. Táto šou vysielaná naživo bude distribuovaná na národnej úrovni s cieľom zvýšiť informovanosť a finančné prostriedky pre najlepšie neziskové charitatívne organizácie vo svojej triede, ktoré pomáhajú našim hrdinom v prvej línii.

Verejné dary budú poskytnuté niekoľkým neziskovým organizáciám, vrátane spoločností ThanksUSA, CreatiVets, USO a First Responders Children’s Foundation. K vracajúcim sa sponzorom patria: Walgreens, Verizon Media, Amazon, Medstar Health, KLOVE Media, The Center for Discovery a Davis Elkins Foundation, ďalšie budú oznámené.