Barbra Streisand, vystupujúca na MGM, nie je cudzincom Las Vegas

7736371-0-47736371-0-4

Barbra Streisand sa Vegas spočiatku veľmi nepáčilo, pretože to bolo mesto tak odlišné od seba.

Bolo leto 1963, mladý spevák mal iba 21 rokov a týždenne zarábal 7 500 dolárov zahrievaním pódia pre Liberace na Riviére.

Do tej doby to bola jej najväčšia výplata, ale Streisand nebola mestom zamilovaná - lesk, vyrobený pôvab, dôraz na kozmetiku.Streisand stál v kontraste k tomu všetkému, aspoň vtedy.

david lee roth čisté imanie za rok 2017

Nevyzerala ako vtedajšie hviezdice, skôr chlapčenská ako rozmarná, rezkejšia ako koketná.

Vegas teda bola veľkým lesklým pamätníkom toho, proti čomu najviac tlačila: príťažlivosti povrchu.

Nebola tradične pekná dievčina, ktorá sa ukazuje a získava si publikum, hovorí William J. Mann, autor nedávno vydaného Hello, Gorgeous: Becoming Barbra Streisand, starostlivo preštudovanej kroniky prvých piatich rokov svojej kariéry. Išla proti celej predstave, ako by mala speváčka v nočnom klube vyzerať a ako sa správať.

Muselo to byť skutočne ťažké, ako 19-ročné dievča, ktoré na javisku spieva srdce a potom dostane recenziu od časopisu „Variety“, ktorá hovorí: „Pekný hlas, ale naozaj by ste sa mali schádzať,“ pokračuje. Povedala priateľom: „Prečo musia byť ľudia takí zlí? Prečo nemôžu hovoriť len o mojom hlase? '

Ale aj keď sa mesto hriechu stretávalo s jej prirodzenými inštinktmi, práve tu, takmer pred 50 rokmi, počas jej spomínaného pôsobenia na riviére, získala jej kariéra nový druh dynamiky, aj keď sa nedostala práve do žiarivý štart.

V mnohých ohľadoch bola produktom newyorskej Greenwich Village, takže keď odišla do Vegas, časť jej humoru sa skutočne neprekladala dobre, hovorí Mann. Liberace si ju zobral pod svoje krídla a presvedčil publikum: „Hej, daj tejto dievčine šancu“ - a potom si ich, samozrejme, získala.

To bol okamih, keď zrazu zarábala viac peňazí, ako kedy v živote zarobila, bol to okamih, keď si uvedomila: „Existuje veľa rôznych typov publika a môžem si ich získať, ak budem dostatočne tvrdo pracovať“. dodáva. Tiež to prvé vystúpenie vo Vegas bolo pre ňu skutočne dôležité, pretože tam sa dozvedela, že získala úlohu vo filme „Funny Girl“. Pre Barbru to bolo skutočne obdobie vzrušenia. Bol to pokoj pred búrkou, okamih tesne predtým, ako explodovala do verejného povedomia.

Tento okamih bol starostlivo naplánovaný roky vopred.

Na Barbre Streisandovej bolo také pozoruhodné, že legenda vždy tvrdila, že sa ukázala a svet otvoril náruč a povedal: „Poďte ďalej“, keď v skutočnosti bolo potrebné vykonať skutočne veľa bystrého predaja. na začiatku 60. rokov, aby ju vypočuli, hovorí Mann. Nie je pochýb o tom, že Barbra má jeden z najlepších hlasov všetkých čias, takže jej to vôbec neuberá na talente, ale jedna z vecí, ktoré ma skutočne zasiahli, bolo, koľko museli jej publicisti a manažéri urobiť, aby ju ľudia pozvali späť. do televíznych relácií a dostať ju do nočných klubov, aby ju ľudia počuli a najali si ju.

na čo zomrel jimmy dean

Mann, ktorý tiež napísal knihy o Katherine Hepburn a Elizabeth Taylor, bol spočiatku skeptický voči riešeniu životopisu Streisand, naliehal na naliehanie svojho redaktora.

Dokázal oceniť jej talent, ale nebol prívržencom Streisandu.

Až keď začal skutočne skúmať projekt, začal ju vidieť v inom, vzťahovejšom svetle.

Nepreslávila sa slávou, hovorí Mann. Nikdy sa jej nepáčila myšlienka, že ju niekto pozná a požiada ju o autogram. Vždy mala taký druh pichľavého, nepríjemného vzťahu s fanúšikmi, a to preto, že chcela dokázať, že na tom záleží. Nepoznala svojho otca, jej matka sa zdržala, na strednej škole bola zlým a samotárom. Chcela ukázať: „Hej, pozri, som výnimočný a môžem robiť skvelú prácu.“

Napriek tomu, Ahoj, Gorgeous nie je žiadny milostný list do Streisandu.

aký je plat laury ingrahamovej?

Mann vykresľuje jeho tému ako narcistickú stránku s príležitostným nedostatkom vďačnosti voči ľuďom, ktorí v priebehu rokov pomohli posunúť jej kariéru.

Nakoniec však Mann povedal, že obdivoval Streisandovo odhodlanie.

Nikdy sa k nikomu nehodila, kým sa nezmestila takmer ku každému.

Bola smoliarkou, a myslím si, že preto ju v tých začiatkoch niektorí povzbudzovali a iní ju aj kritizovali, hovorí. Urobila to po svojom. A podarilo sa jej to.

Kontaktujte reportéra Jasona Bracelina na jbracelin@
reviewjournal.com alebo 702-383-0476.

Náhľad
Barbra Streisandová
8 hodín večer. dnes
MGM Grand Garden aréna, 3799 Las Vegas Blvd. Juh
104,15 USD-791,35 USD (800-745-3000)