„Avengers: Infinity War“ presahuje 1,2 miliardy dolárov, v Číne sa ešte len musí otvoriť

Tento obrázok, ktorý zverejnilo Marvel Studios, ukazuje v prvom rade zľava Danai Guriru, Chadwick Boseman, Chris Evans, Scarlet Johansson a Sebastian Stan v scéne zTento obrázok, ktorý zverejnilo Marvel Studios, ukazuje v prvom rade zľava Danai Guriru, Chadwick Boseman, Chris Evans, Scarlet Johansson a Sebastian Stan v scéne z filmu „Avengers: Infinity War“. (Chuck Zlotnick/Marvel Studios cez AP)

LOS ANGELES - Aj počas druhého víkendu v kinách v Severnej Amerike naďalej dominuje Avengers: Infinity War.

Spoločnosť Walt Disney Co. v nedeľu uvádza, že superhrdinský film zarobí cez víkend odhadom 112,5 milióna dolárov, čím sa stane druhým najlepšie zarábajúcim filmom druhého víkendu za Star Wars: The Force Awakens so 149,2 miliónmi dolárov.

Celosvetovo film Avengers: Infinity War zarobil viac ako 1,2 miliardy dolárov a stal sa prvým filmom, ktorý kedy prekročil hranicu 1 miliardy dolárov za 11 dní od uvedenia na trh, a v Číne sa musí ešte len otvoriť.



Tento víkend bola malá nová konkurencia, ale niekoľko alternatívnych možností, vrátane prerobenia cez palubu, ktoré dosiahlo najvyššie zarábajúci otvárací víkend pre spoločnosť Pantelion Films so 14,8 miliónmi dolárov od 1623 divadiel.

A Tully, v hlavnej úlohe s Charlize Theron, sa spustila na 1 353 obrazovkách s 3,2 miliónmi dolárov.