Ázijské reštaurácie ťažko zasiahli nedostatok podnikania

Na fotografii je vchod do Las Vegas Chinatown Plaza, 4255 Spring Mountain Road, piatok, ...Vchod do Las Vegas Chinatown Plaza, 4255 Spring Mountain Road, je na obrázku, piatok 2. decembra 2016, Las Vegas. Elizabeth Page Brumley/Las VegasJournal Sledujte @EliPagePhoto

Ázijské reštaurácie v celom údolí naďalej zaznamenávajú útlm podnikania v dôsledku obáv z prepuknutia koronavírusu a začalo sa prepúšťanie.

Sonny Vinuya, prezident Ázijskej obchodnej komory v Las Vegas, povedal, že hoci nemá tvrdé čísla, organizácia skúmala asi 40 svojich členov v reštauračnom priemysle a dostala správy o poklese podnikania o 40 až 60 percent.

Máme pár, ktorí skutočne prepúšťajú ľudí alebo ich posielajú domov, alebo dokonca uvažujú o zatvorení, povedal. S týmto poklesom podnikania nemôžu fungovať.Vinuya uviedol, že pokles je spôsobený kombináciou zníženého cestovného ruchu a stigmy spojenej s ázijskými reštauráciami, pretože pôvodné miesto vírusu bolo v Číne.

koľko stojí cuba gooding jr

Henda Chow, majiteľka a manažérka dominantného prístavného paláca v čínskej štvrti, minulý týždeň uviedla, že obchody klesli o 60 až 70 percent a boli od začiatku februára. V stredu popoludní povedal, že sa veci zhoršili a musel prepustiť šesť ľudí.

Vinuya uviedol, že sa to zdá byť horšie pre reštaurácie v relatívne tesnej blízkosti bulváru Strip, ako sú napríklad reštaurácie v oblasti čínskej štvrte. A povedal, že prúd autobusov, ktoré bežne vidieť, ako odpadávajú od turistov na večeru v čínskej štvrti, sa zastavil.

Minulý týždeň som bol taký vzrušený, pretože si myslel, že jednu zbadal, povedala Vinuya. Zastavil som a bol to expresný autobus z L.A.

Povedal, že on a členovia predstavenstva ázijskej komory navštevujú ťažko postihnuté reštaurácie každú noc.

Pokiaľ ľudia nemajú strach ísť von, nie je dôvod neísť do ázijských reštaurácií, povedala Vinuya. Miestne ázijské reštaurácie sú v poriadku. Nakupujú svoje potraviny od amerických distribútorov. Žijú tu ich pracovníci. Práve teraz neprichádzajú žiadni turisti, takže jediní ľudia, ktorí tam chodia, sú miestni obyvatelia.

Vinuya uviedol, že zástupcovia komory sa stretli s americkou zástupkyňou Susie Leeovou z D-Nev. Dúfali, že sa podnikom podarí získať určitú úľavu od rôznych plánov stimulov, ktoré boli navrhnuté.

Čo sa týka Chowa, zopakoval to, čo povedal minulý týždeň.

Našťastie, povedal, čoskoro to skončí.

koľko stál Steve Jobs