Ariana Grande ruší turné do 5. júna po útoku Manchestru

Ariana Grande účinkuje počas svadobného turné v indonézskej Jakarte v auguste. 26. 2015. (Achmad Ibrahim/AP)Ariana Grande účinkuje počas svadobného turné v indonézskej Jakarte v auguste. 26. 2015. (Achmad Ibrahim/AP)

LOS ANGELES - Plánované koncerty Ariany Grande v Európe do 5. júna - vrátane dvoch v Londýne vo štvrtok a v piatok - boli zrušené v dôsledku smrtiaceho teroristického útoku na jej show v Manchestri. Speváčkino turné Dangerous Woman ju malo zaviesť do Belgicka, Poľska, Nemecka a Švajčiarska.

koľko rokov má syn celine dion

Turné pokračuje 7. júna vo Francúzsku, ďalšie termíny budú v Portugalsku, Španielsku a Taliansku.

Britskí fanúšikovia speváčky - z ktorých niektorí boli rozrušení z nedostatku slova - s napätím očakávali oznámenie, či bude jej vystúpenie v londýnskej O2 aréne a inde pokračovať. V stredu večer vedenie Grande oznámilo, že predstavenia boli zrušené.Vzhľadom na tragické udalosti v Manchestri bolo turné Dangerous Woman s Arianou Grande pozastavené, kým nebudeme môcť ďalej vyhodnotiť situáciu a vzdať náležitú úctu tým, ktorí sa stratili, uvádza sa vo vyhlásení spevákovho vedenia. Londýnske šou O2 tento týždeň boli zrušené, rovnako ako všetky šou do 5. júna vo Švajčiarsku.

V súčasnosti žiadame, aby sme aj naďalej podporovali mesto Manchester a všetky rodiny postihnuté touto zbabelosťou a nezmyselným násilným činom. Náš spôsob života bol opäť ohrozený, ale spoločne to prekonáme. Ďakujem.

Pravdepodobnosť, že sa koncerty Grande uskutočnia, sa znížila po tom, čo spevák v utorok zrejme odletel späť domov na Floridu. Predošlú noc sa samovražedný atentátnik odpálil neďaleko východu z Manchesterskej arény v severnom Anglicku, kde Grande vystupoval, pri útoku, pri ktorom zahynulo 22 ľudí a ďalšie desiatky sa zranili.

Hudobný priemysel má obavy z jeho vplyvu na promotérov a organizátorov podujatí, pokiaľ ide o prilákanie umelcov do Európy a snahu zaistiť zavedenie príslušných záruk.

Existuje obava, že Európa je vnímaná ako príliš riskantná. Francúzsko bolo terčom troch veľkých teroristických útokov za niečo viac ako dva roky a Británia zvýšila úroveň ohrozenia na kritickú, čo znamená, že môže hroziť viac útokov. Po útoku na divadlo Bataclan v Paríži v novembri 2015 napríklad Foo Fighters zrušili niekoľko dátumov európskeho turné.

Jedným z aspektov je, či sa niektorí americkí umelci rozhodnú, že tam radšej zostanú, než aby prišli do Európy, povedal Manfred Tari, odborník z tohto odvetvia a prispievateľ do služby výskumu hudby a hudby Music & Copyright.

Ďalšou obavou sú rastúce náklady na poistné. Poistné zmluvy už obsahujú konkrétne doložky o terorizme, ale existujú správy o prudkom dopyte zo strany organizátorov podujatí, ktorí chcú v súvislosti s pondelkovým bombovým útokom v Manchestri skontrolovať svoje krytie.

Fanúšikovia Grande netrpezlivo očakávali stredajšie správy o tom, či koncerty v Londýne budú pokračovať podľa plánu. Ale ako deň plynul, šance na to ešte viac klesali, pretože čas začal narúšať rozbitie koncertného setu v Manchestri, jeho transport do Londýna a preinštalovanie do O2 do štvrtka večera.

Vedenie O2 sa stretlo v stredu ráno, aby prediskutovali situáciu, pretože budúcim návštevníkom koncertov sa rozčuľovalo čakanie na oznámenie. Ako jeden fanúšik tweetoval, udalosť je zajtra..ako to ešte stále nie je možné potvrdiť?

Spoločnosť AEG Europe, ktorá vlastní spoločnosť O2, v stredu večer uviedla, že majitelia vstupeniek na londýnske predstavenia by sa mali obrátiť na predajné miesto so žiadosťou o vrátenie peňazí.

Tento týždeň sa má v Londýne objaviť aj Frankie Grande, brat Arianiny interpretky - v sobotu v Bush Hall, koncertnej sieni v západnom Londýne. Miesto konania však uviedlo, že čaká na vyjadrenie promotéra Live Nation, či bude akcia pokračovať.

Zrušené dátumy Ariany Grande podľa promotéra turné Live Nation:

Štvrtok 25. mája - Londýn, Veľká Británia, v The O2

Piatok 26. mája - Londýn, Veľká Británia, v O2

Nedeľa 28. mája - Antverpy, Belgicko, v Antverpách Sportpaleis

Streda 31. mája - Poľská Lodž, v Atlas Aréne

Štvrtok 1. júna - Lodž, Poľsko, v Atlas Aréne

koľko zarába prepáčte môj odber

Sobota 3. júna - Frankfurt, Nemecko, na Festhalle Messe Frankfurt

Pondelok 5. júna - Zürich, Švajčiarsko, v Hallenstadion