Andrew Cuomo Čistá hodnota

Koľko stojí Andrew Cuomo?

Čistá hodnota Andrewa Cuomo: 5 miliónov dolárov

Plat Andrewa Cuomo

200 tisíc dolárov

Čisté imanie Andrewa Cuomo: Andrew Cuomo je americký politik, ktorý má čistú hodnotu 5 miliónov dolárov. Andrew Cuomo je 56. guvernérom New Yorku, ktorý sa funkcie ujal 1. januára 2011. Je synom zosnulého bývalého trojročného guvernéra New Yorku Maria Cuomo a bratom korešpondenta CNN Chrisa Cuomo.

Bohatstvo : V roku 2010, keď bol NY generálnym prokurátorom, vydal Andrew svoju prvú podrobnú správu o svojom osobnom bohatstve. Podľa tejto správy Andrew zarobil v rokoch 2004 a 2005 milión dolárov ročne, keď pracoval ako poradca pre realitného magnáta Andrewa Farkasa. Zverejnenie jeho finančných informácií z roku 2013 vykázalo rozsah čistého imania najmenej 1,75 milióna dolárov až 3 milióny dolárov. Jeho zverejnenie v roku 2015 ukázalo z jeho pamätí honoráre za knihy vo výške 650 000 dolárov.

Skorý život: Andrew Mark Cuomo sa narodil v newyorskej štvrti Queens v New Yorku 6. decembra 1957 Mariovi Cuomoovi, právnikovi, ktorý sa neskôr stal trojročnou guvernérkou New Yorku a Matildou Cuomo. Rodičia Maria Cuomo, Andrea a Immacolata Cuomo, emigrovali do Spojených štátov z Talianska. Andrea emigroval v roku 1926 a Immacolata emigrovala v roku 1927. Jeho brat Chris je korešpondentom CNN. Jeho sestra Maria Cuomo Cole je producentkou filmov so sociálnym dopadom v Cuomo Cole Productions a je vydatá za módneho návrhára Kennetha Colea. Jeho ďalšia sestra Margaret je lekárka. Cuomovia sú talianskeho pôvodu. Andrewovi starí rodičia z otcovej strany boli z južného Talianska a jeho starí rodičia z matkinej strany boli zo Sicílie. Andrew absolvoval Schol sv. Gerarda Majellu v roku 1971 a strednú školu arcibiskupa Molloya v roku 1975. Získal titul B.A. z Fordham University v roku 1979 a jeho J. D. z Albany Law School v roku 1982.

Kariéra: Andrew Cuomo bol manažérom kampane svojho otca počas svojej kampane za guvernéra New Yorku v roku 1982. Hneď ako bol zvolený Mario Cuomo, Andrew sa pripojil k zamestnancom svojho otca ako politický poradca s platom 1 $ ročne. Andrew Cuomo bol asistentom okresného prokurátora v New Yorku v rokoch 1984 až 1985. Krátko pracoval aj v advokátskej kancelárii Blutrich, Falcone & Miller. Založil Bytový podnik pre menej privilegovaných (HELP) v roku 1986 a svoju právnickú kanceláriu nechal viesť HELP na plný úväzok v roku 1988. V rokoch 1990 až 1993 bol Cuomo predsedom komisie pre bezdomovcov v New Yorku, ktorá bola poverená vypracovaním politík zameraných na riešenie problému bezdomovcov v meste a rozvoj ďalších možností bývania.

V roku 1993 Cuomo nastúpil do Clintonovej administratívy ako pomocný tajomník pre komunitné plánovanie a rozvoj na americkom ministerstve pre bývanie a mestský rozvoj. Cuomo bol tajomníkom pre bývanie a rozvoj miest v rokoch 1997 až 2001. Za guvernéra kandidoval neúspešne v roku 2002 a od roku 2006 do roku 2011 sa stal generálnym prokurátorom New Yorku.

Keď sa Hillary Clintonová stala voľbou prezidenta Obamu za amerického ministra zahraničných vecí, bol vtedajší newyorský guvernér David Paterson obvinený z vymenovania dočasného zástupcu až do zvláštnych volieb. Cuomo bol považovaný za popredného uchádzača o toto vymenovanie. 23. januára 2009 Paterson oznámil, že vymenuje Kristen Gillibrandovú do Senátu USA.

Cuomo bol demokratickou nomináciou na guvernéra a v roku 2010 porazil republikána Carla Paladina. Do druhého funkčného obdobia bol znovu zvolený v roku 2014. V roku 2018, v gubernatoriálnych voľbách 2018, bol Cuomo napadnutý primárne zľava Sexom v meste herečka a aktivistka Cynthia Nixon. Cuomo porazil Nixona, 65,53% -34,47%. V novembri 2018 bol guvernér Cuomo znovu zvolený s najvyšším počtom hlasov spomedzi všetkých guvernérov v primárnych aj všeobecných voľbách, čím porazil republikánskeho vyzývateľa Marca Molinara s rozdielom 59,6% - 36,2%.

Počas svojho guvernéra dohliadal Cuomo na zákon, ktorý legalizoval manželstvá osôb rovnakého pohlavia, v New Yorku pri vytváraní Aliancie proti zmene klímy v USA, skupiny štátov, ktoré sa zaviazali bojovať proti zmene podnebia dodržiavaním parížskych klimatických dohôd; zákon o kontrole zbraní v USA Rozšírenie Medicaid Nový daňový zákon, ktorý zvýšil dane pre bohatých a znížil dane pre strednú triedu na minimálnu mzdu 15 dolárov, najsilnejšie platený program rodinnej dovolenky v krajine, mzdová rovnosť a legislatíva legalizujúca lekársku marihuanu. Cuomo predstavil štipendium Excelsior v rozpočte na rok 2018, čo ustanovuje, že rodiny, ktoré v roku 2019 zarobia menej ako 125 000 dolárov, môžu mať bezplatné školné na všetkých univerzitách SUNY a CUNY.

Knihy : V roku 2003 Andrew napísal knihu s názvom Križovatka: Budúcnosť americkej politiky “. V roku 2014 napísal: Všetko možné: neúspechy a úspech v politike a živote “. Neskôr sa objavila správa, že z tejto knihy sa predalo menej ako 4 000 výtlačkov v tvrdej väzbe.

V októbri 2020 Andrew vydal knihu s názvom „Americká kríza: lekcie vedenia z pandémie COVID-19“ . V marci 2021 denník The New York Times uviedol, že Cuomo sa usiloval o zálohu vo výške 4 milióny dolárov na práva na knihu, ktorú nakoniec získala spoločnosť Crown Publishing Group. Keď spoločnosť Times požiadala o komentár, spoločnosť Crown nepotvrdila ani nevyvrátila, že záloha bola o niečo viac ako 4 milióny dolárov, ako naznačovali ich zdroje. Článok v časopise Times ďalej tvrdil, že Cuomo využil svojich zamestnancov na pomoc s knihou, ktorá zjavne predala menej ako 50 000 výtlačkov v tvrdej väzbe.

(Foto: Drew Angerer / Getty Images)

Osobný život: Andrew bol predtým ženatý s Kerry Kennedyovou, dcérou Roberta F. Kennedyho. Zosobášili sa 9. júna 1990. Majú tri dcéry: dvojičky, Caru Ethel Kennedy-Cuomo a Mariah Matildu Kennedy-Cuomo (nar. 1995), a Michaela Andrea Kennedy-Cuomo (nar. 1997). Rozišli sa v roku 2003 a rozviedli sa v roku 2005. Začal sa stretávať s hostiteľkou Food Network Sandrou Lee v roku 2005 a pár sa k sebe nasťahoval v roku 2011. Obaja bývali v okrese Westchester v New Yorku. V septembri 2019 pár oznámil, že ukončil svoj vzťah.

4. júla 2015 Cuomo predsedal svadobnému obradu svojho dlhoročného priateľa Billyho Joela so svojou štvrtou manželkou Alexis Roderick.

V marci 2020 poskytoval Cuomo rozhovor pre rozhovor s jeho bratom Chrisom Cuomo v televízii CNN o prepuknutí koronavírusu. Andrew diskutoval o reakcii New Yorku na prepuknutie koronavírusu a upozornil na možnosť zavedenia zákazu vychádzania, aby obyvatelia zostali vnútri. „Nemám rád slovo zákaz vychádzania. Otec sa pre mňa snažil mať zákaz vychádzania a nikdy som neprešiel zášťou, “povedal Andrew. Chris odpovedal: To bolo najmenej z vašich problémov, vašich problémov so zákazom vychádzania. Len aby si vedel.' Po tom, čo tam a späť žartoval, Chris povedal: „… bez ohľadu na to, ako tvrdo pracuješ, vždy je čas zavolať mame. Chce to počuť. Len aby si vedel.'

Hlavné body platu: Andrew Cuomo ako guvernér New Yorku zarába plat 200 000 dolárov ročne.

Nehnuteľnosť: V roku 2019 zaradila Sandra Lee do zoznamu štvorizbových budov Colonial v okrese Westchester, ktoré zdieľala so svojím dlhoročným partnerom Andrewom Cuomom za 2 milióny dolárov. Lee kúpil dom v roku 2008 za 1,22 milióna dolárov.

Andrew Cuomo má bydlisko v New York State Executive Mansion na ulici Eagle Street v centre mesta Albany. Od roku 1875 je tento dom domovom newyorských guvernérov a ich rodín.

Andrew Cuomo Čistá hodnota

Andrew Cuomo

Čistá hodnota: 5 miliónov dolárov
Plat: 200 tisíc dolárov
Dátum narodenia: 6. decembra 1957 (63 rokov)
Rod: Muž
Povolanie: Právnik, politik
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia