Čistá hodnota Andre Agassi

Koľko stojí Andre Agassi?

Čistá hodnota Andre Agassi: 145 miliónov dolárov

Čistá hodnota Andre Agassi: Andre Agassi je profesionálny americký tenista na dôchodku, ktorý má čistú hodnotu 145 miliónov dolárov. Andre Agassi sa umiestnil na prvom mieste na svete a je jedným z iba dvoch tenistov, ktorí vyhrali Career Golden Slam. Je zakladateľom charitatívnej nadácie Andre Agassi, ktorá pracuje s rizikovými deťmi v Nevade a tiež financuje charterovú školu K-12.

Skorý život: Andre Kirk Agassi sa narodil 28. apríla 1970 v Las Vegas v Nevade Emmanuelovi „Mikeovi“ Agassimu, bývalému olympijskému boxerovi z Iránu, a Elizabeth „Betty“ Agassiovej. Má troch starších súrodencov - Ritu, Filipa a Tami. Agassi vyhral v roku 1982 národné halové kluby chlapcov vo štvorhre v Chicagu. Mal 12 rokov. V 13 rokoch bol Agassi poslaný na tenisovú akadémiu Nicka Bollettieriho na Floride. Mal zostať len tri mesiace, pretože to bolo všetko, čo si jeho otec mohol dovoliť. Už po pol hodine sledovania hry Agassiho Bollettieri zavolal Agassiho otcovi a povedal: „Vráť sa späť. Je tu zadarmo. “ Agassi odišiel zo školy v deviatom ročníku, aby sa mohol venovať tenisovej kariére na plný úväzok.

Kariéra: Agassi sa stal profesionálom v roku 1986 v 16 rokoch a do roku 1988 už získal prize money v hodnote viac ako 2 milióny dolárov. V 90. rokoch dominovali vo svete mužského tenisu Andre Agassi a Pete Sampras. Sampras bol stabilný a čistý rez. Agassi bol okázalý so zlým chlapcom. Agassiho profesionálna kariéra trvala od polovice 80. rokov do začiatku 2000. rokov. Grandslamový turnaj vyhral osemkrát. Je zlatým olympijským medailistom z roku 1996. Počas éry tenisu, ktorá sa bežne nazýva Open Era, bol Agassi prvým mužským tenistom, ktorý vyhral štyri Australian Open. Je jedným z iba piatich mužských singlistov, ktorí vyhrali Career Grand Slam v otvorenej ére, a jedným z celkových ôsmich v celej histórii tenisu. Je prvým doterajším hráčom dvoch, ktorý vyhral Career Golden Slam a majstrovstvá sveta ATP Tour. Bol tiež prvým tenistom mužov, ktorý vyhral všetky štyri grandslamové turnaje na troch rôznych povrchoch tenisového kurtu (tvrdý, antukový a trávnatý povrch). Bol súčasťou víťazných daviscupových tímov v rokoch 1990, 1992 a 1995. Prvýkrát ho vymenovali za svetovú jedničku v roku 1995. Do roku 1997 klesol na 141 kvôli osobným problémom. Do roku 1999 však bol opäť na prvom mieste. Nasledujúce štyri roky boli najúspešnejšími v Agassiho kariére.

V roku 2005 sa vtedy 35-ročnému Agassimu podarilo prebojovať do finále US Open, ale podľahol Rogerovi Federerovi. Už ho sužovali problémy s chrbtom, 3. septembra 2006 oficiálne odišiel do dôchodku po prehre v treťom kole US Open /

Stu Forster / Allsport

Ostatné obchodné podniky : Agassi a jeho manželka Steffi Graf založili spoločnosť s názvom Agassi Graf Holdings. Investovali do nočného klubu v paláci Caesars s názvom Pure. Nočný klub bol otvorený v roku 2004. Agassi a Graf predali svoj podiel v spoločnosti Pure spoločnosti Angel Management Group v roku 2010.

V auguste 2006 uzavreli spoločnosti Agassi a Graf dohodu s luxusným výrobcom nábytku Kreiss Enterprises o zavedení línie nábytku, ktorá sa samozrejme volá Agassi Graf Collection.

Prípravná akadémia Andre Agassi College / Agassi Center for Education: V roku 2001 Agassi otvoril prípravnú akadémiu Andre Agassi College v Las Vegas. Škola je bezplatnou charterovou školou pre rizikové deti v tejto oblasti. Osobne škole daroval 35 miliónov dolárov. V roku 2009 mala maturita stopercentnú mieru absolvovania a očakávala stopercentnú mieru prijatia na vysokú školu.

Agassi podporuje aj Child Haven, jediné rezidenčné zariadenie pre zneužívané a zanedbávané deti v Las Vegas. V roku 1997 Agassi daroval Child Haven finančné prostriedky na budovu učebne so šiestimi izbami, ktorá sa dnes volá Agassiho centrum pre vzdelávanie. Jeho nadácia tiež poskytla 720 000 dolárov na pomoc pri stavbe chaty Andre Agassi pre lekársky krehké deti. Toto 20-lôžkové zariadenie bolo otvorené v decembri 2001 a poskytuje komplexnú starostlivosť o deti, ktoré prichádzajú s úrazmi alebo nákazlivými chorobami alebo ktoré potrebujú fyzickú a vývojovú starostlivosť.

Osobný život: Agassi chodila s Barbrou Streisandovou začiatkom 90. rokov aj napriek 28-ročnému vekovému rozdielu. Oženil sa s Brooke Shieldsovou v roku 1997. Rozviedli sa v roku 1999. 22. októbra 2001 sa Agassi oženil s tenistkou vo výslužbe Steffi Grafovou na intímnom ceremoniáli v ich dome v Las Vegas. Majú dve deti, syna Jadena narodeného v roku 2001 a dcéru Jaz narodenú v roku 2003. Rodina žije v lasvegaskej komunite Summerlin spolu s Grafovou matkou, bratom Michaelom a jeho štyrmi deťmi.

Agassi založila v roku 1994 Charitatívne združenie Andre Agassi, ktoré pomáha mladým ľuďom v Las Vegas. V roku 1995 mu bola udelená humanitárna cena Arthur Ashe ATP za jeho úsilie pomôcť znevýhodnenej mládeži. Bol označovaný ako naj charitatívnejší a sociálne najviac zainteresovaný hráč v profesionálnom tenise. Môže byť veľmi charitatívnym športovcom svojej generácie.

Agassiho charity pomáhajú pri pomoci deťom dosiahnuť ich atletický potenciál. Jeho klub chlapcov a dievčat navštevuje po celý rok 2 000 detí a môže sa pochváliť juniorským tenisovým tímom svetovej úrovne. Má tiež basketbalový program (Agassi Stars) a dôsledný systém, ktorý podporuje kombináciu akademikov a atletiky.

Hlavné body platu: Agassi počas svojej kariéry zarobil viac ako 30 miliónov dolárov v prize money, čím sa umiestnil na šiestom mieste celkovo, iba Djokovič, Federer, Nadal, Sampras a Murray zarobil viac ako Agassi k dnešnému dňu (máj 2018). Zarobil si viac ako 25 miliónov dolárov ročne vďaka doložkám počas svojej kariéry, ktorá sa v tom čase umiestňovala na štvrtom mieste vo všetkých športoch.

Nehnuteľnosť: Agassi a Graff žijú v obrovskom komplexe v komunite Summerlin v Las Vegas, ktorá má samozrejme vlastný tenisový kurt.

V roku 2007 predala spoločnosť Agassi dom s rozlohou 10 000 metrov štvorcových v kalifornskom Tiburone za 20 miliónov dolárov. Spolu s Grafom kúpili nehnuteľnosť za 23 miliónov dolárov v roku 2001. V objekte sa tiež nachádza penzión pre zamestnancov s rozlohou 2 500 metrov štvorcových, ako aj dva bazény, tri kúpele, vírivka, studená voda, prúd a vodoliečba. vodopád.

Čistá hodnota Andre Agassi

Andre Agassi

Čistá hodnota: 145 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 29.04.1970 (50 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,8 m
Povolanie: Športovec, tenista
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia