Dumont Dunes ponúka dostatok priestoru na hranie v piesku

Offroadisti sa hrnú do Dumont Dunes a Little Dumont Dunes, rozsiahlej oblasti zvlnených piesočných vrchov medzi púštnymi komunitami Shoshone a Baker v južnej Kalifornii. (MIKE MILLER/ŠPECIÁLNE ...Offroadisti sa hrnú do Dumont Dunes a Little Dumont Dunes, rozsiahlej oblasti zvlnených piesočných vrchov medzi púštnymi komunitami Shoshone a Baker v južnej Kalifornii. (MIKE MILLER/ŠPECIÁL PRE LAS VEGASJournal)

Krásne dumontské duny v blízkosti národného parku Death Valley každoročne prilákajú viac ako 120 000 návštevníkov. Dumont Dunes, jeden z veľkých dunových systémov v púšti Mojave, ponúka príležitosti na rôzne outdoorové dobrodružstvá.

Offroadisti sa tam hrnú kvôli mnohým výzvam terénnych vozidiel, najmä počas chladných víkendov a sviatkov. Táto oblasť láka aj táborníkov, turistov, pozorovateľov divokej zveri, fotografov a tých, ktorí sa radi šmýkajú a hrajú v piesku.

Dumont Dunes a priľahlé Little Dumont Dunes sa rozprestierajú na 8 150 akroch východne od štátu Route 127 v južnej Kalifornii a nachádzajú sa medzi púštnymi komunitami Shoshone a Baker.Región piesočnatých útvarov je ohraničený členitými kopcami, ktoré tečú po rieke Amargosa, vodnej ceste, ktorá pramení v blízkosti Beatty a končí v Badwater v údolí smrti, často plynúcom pod zemou. Duny sú pomenované po Harrym Dumontovi zo spoločnosti Pacific Coast Borax Co., ktorá v rokoch 1905 až 1940 prevádzkovala železnicu Tonopah a Tidewater. Stará železničná trasa leží východne od dún.

koľko stojí joan rivers

Do oblasti sa z Las Vegas dostane niekoľko diaľničných trás. Najdlhšia trasa pokračuje po diaľnici Interstate 15, asi 100 míľ južne od mesta Baker, potom severne 31 míľ po trase 127, ale môže byť aj najrýchlejšia a najlepšie udržiavaná. Ďalšie kratšie trasy vedú do oblasti štátnou cestou 160 do údolia Pahrump, ale môže to trvať viac času. Môžete vypnúť na Old Spanish Trail Highway do Tecopy a križovatkou s cestou 127 alebo ísť na Pahrump a na Nevada Route 372-California Route 178 odbočiť smerom na Shoshone a potom ísť na juh.

Túto rozsiahlu oblasť zvlnených piesočných vrchov, na ktorých sa týčia 500-stopové pieskové štíty, spravuje Úrad pre správu krajiny. Zatiaľ čo niektoré systémy piesočných dún v Mojave sú chránené pred prístupom automobilov kvôli environmentálnym problémom, Dumont Dunes zostáva otvorený pre použitie v teréne. Návštevníci vyrazia na duny so štvorkolkami, dunovými kočíkmi, pieskovými koľajnicami, vozidlami s pohonom všetkých štyroch kolies a motocyklami.

BLM presadzuje pravidlá, ktorých cieľom je udržať duny v bezpečí pre všetkých používateľov, ako napríklad umožnenie vstupu iba jedného jazdca na štvorkolkách, nosenie prilieb, používanie bezpečnostných pásov alebo postrojov a vybavenie vozidiel vysokými stožiarmi a vlajkami.

Vozidlá musia byť registrované alebo mať príslušné povolenia. Ak chcete získať ďalšie informácie o požiadavkách na vozidlo, navštívte webovú stránku BLM na adrese blm.gov a vyhľadajte Dumont Dunes alebo zavolajte na pobočku spoločnosti BLM Barstow na čísle 760-252-6000. Webové stránky spravované skupinami zameranými na off-road tiež poskytujú informácie a zaznamenávajú špeciálne udalosti.

Návštevníci Dumont Dunes platia poplatky za vjazd primárnym vozidlom do dún. Poplatky sú špecifické pre konkrétne stránky a peniaze sa používajú na údržbu dún.

Na príležitostné návštevy dún je k dispozícii sedemdňový vstup za 30 dolárov, 40 dolárov, ak časový rámec zahŕňa dovolenku. Pre častých návštevníkov má zmysel ročná vstupenka. Tieto lístky stoja 90 dolárov za návštevy, ktoré nie sú sviatočné, alebo 120 dolárov za akékoľvek použitie. Získajte lístky na automatu na mieste, ktorý akceptuje iba kreditné karty alebo u predajcov v Las Vegas, Pahrump, Shoshone a Baker, ktorí sú uvedení na webových stránkach BLM.

Priestor na predstavenie a kempovanie je pozdĺž diaľnice v Little Dumont Dunes, aby sa uvoľnilo zápchy v hlavnom poli dún. Little Dumont je obľúbený pre začínajúcich a stredne pokročilých offroadov. Poskytuje tiež prístup k vyšším dunám v hlavnej oblasti Dumont Dunes. Kemping je zadarmo. Prineste si vlastné palivové drevo. Zabaľte dostatok pitnej vody a vriec na odpadky do táborového odpadu.

Hlavný prístup k veľkému dunovému poľu je asi míľu severne od predstavenej oblasti. Dumont Dunes Road je trasa odstupňovaná štyri míle, ktorá križuje tok rieky Amargosa. Zavedie vás na úpätie vysokých dún, kde na skúsených vodičov čaká dobrodružstvo zdolávajúce vyvýšeniny s ostrými hranami a vysoké, strmé svahy.

V náročnom dni v Dumonte už nebudete počuť veľa hukotov motorov, ale v pokojných časoch so suchom tieto duny vzdychajú, spievajú a niekedy aj bum.

Stĺpec Margo Bartlett Pesek sa objavuje v nedeľu.