5 z najpamätnejších predstavení Eltona Johna v Las Vegas

Elton John vystupuje počas svojho pódiaElton John vystupuje na pódiu počas svojho záverečného turné „Farewell Yellow Brick Road“ v Madison Square Garden v utorok 5. marca 2019 v New Yorku. (Foto Greg Allen/Invision/AP) Elton John predvádza svoju poslednú show „The Red Piano“ v Koloseu v hotelovom kasíne Caesars Palace v stredu 22. apríla 2009 v Las Vegas. John za posledných päť rokov odohral v Caesars 241 show The Red Piano. (Fotografia súboru denníka recenzií) Popová superstar Elton John účinkuje v sobotu 21. júna 2008 v Las Vegas v The Colosseum v hotelovom kasíne Caesars Palace. John v mieste konania predviedol svoje 200. vystúpenie. (Fotografia súboru denníka recenzií) Elton John vystupuje na pódiu počas svojho záverečného turné „Farewell Yellow Brick Road“ v Madison Square Garden v utorok 5. marca 2019 v New Yorku. (Foto Greg Allen/Invision/AP) Elton John vystupuje na pódiu počas svojho záverečného turné „Farewell Yellow Brick Road“ v Madison Square Garden v utorok 5. marca 2019 v New Yorku. (Foto Greg Allen/Invision/AP) Elton John vystupuje na pódiu počas svojho záverečného turné „Farewell Yellow Brick Road“ v Madison Square Garden v utorok 5. marca 2019 v New Yorku. (Foto Greg Allen/Invision/AP) Elton John vystupuje na pódiu počas svojho záverečného turné „Farewell Yellow Brick Road“ v Madison Square Garden v utorok 5. marca 2019 v New Yorku. (Foto Greg Allen/Invision/AP)

Hral tu viac ako v ktoromkoľvek inom meste.

Viac ako 450 predstavení. S dvoma.

Mohlo by to byť naposledy, čo uvidíme Eltona Johna naživo v Las Vegas.koľko stojí Sheree Whitfield

Od prvého príchodu sem na začiatku 70. rokov zaznamenal John množstvo nezabudnuteľných vystúpení, od krstu Studio 54 na MGM Grand v decembri 1997 až po duet s Celine Dion na benefičnom koncerte v Caesars Palace vo februári 2006 až po hranie Andreho. Agassiho Grand Slam pre deti koncertuje viac ako polkrát.

Teraz je čas rozlúčiť sa.

Keď John tento víkend prináša svoje rozlúčkové turné do mesta, pozrime sa na päť z jeho najpozoruhodnejších show v Las Vegas:

Kongresové centrum, 15. septembra 1971

Na získanie Eltona Johna bol potrebný koncepčný album o americkom západe do americký západ.

John debutoval v Las Vegas na svojom treťom turné po USA, na podporu svojho tretieho albumu Tumbleweed Connection.

Tumbleweed zostáva inšpirovanou odľahlou hodnotou v Johnovom katalógu, jeho ponuke, ktorú najviac ovplyvnili krajiny a blues.

Štyri roky po svojej prvej show tu sa John vrátil do dejiska, ale potom v nasledujúcich 20 rokoch hral iba trikrát v Las Vegas.

V nasledujúcich desaťročiach by sa to veľmi zmenilo.

Circus Maximus, Caesars Palace, 31. decembra 1999

Ploštica Y2K sa ukázala ako blcha.

Nie, počítače sa 1. januára 2000 hromadne nezrútili.

Hromadná hystéria bola odvrátená, neboli k dispozícii sprchy kobylky, ani psy a mačky nezačali spolu žiť.

Koncové časy by museli počkať, kým sa Kardashianky nedostanú do éteru.

Aj keď v ten večer nemuseli byť s vašim notebookom technické problémy, na javisku to vyzeralo, že nejaké boli, keď Elton John hral na Silvestra veľkú show v malej miestnosti.

Viac klavíra! Na Johnovi je vidieť, že na začiatku svojho setu v dnes už nezatvorenom divadle Circus Maximus s uzavretou kapacitou 1 200 kapacít vrúcne narúša a udáva ostrý tón koncertu.

Napriek tomu John pokračoval.

Dnes večer budeme hore, ako to len bude možné, sľúbil po otvorení šou The Bitch Is Back.

O dvadsať rokov neskôr zostáva Johnov najintímnejší lístkový koncert v Las Vegas.

MGM Grand Garden, 24.-25. marca 1995; 17.-18. februára 2001; 28.-29. marca 2003

Bolo to mano mano, klavír a klavír, keď sa Elton John a Billy Joel prvýkrát spojili v rámci svojho trháku Face to Face turné v rokoch 1994-95.

A Vegas bolo jediné miesto, kde ste ich mohli vidieť so strechou.

Ich dvojnočný stánok vo Veľkej záhrade MGM znamenal jediné nestadiónové termíny oboch etáp výletu, ktorý bol mimoriadne úspešný.

arne næss jr. čisté imanie

Napríklad títo dvaja vypredali štadión Giants Stadium v ​​meste East Rutherford v New Jersey, ktorý bol päťkrát obrovský, a počas týždňa v júli 1994 si získal takmer 300 000 fanúšikov.

Vo Vegas zahrali dohromady 26 613 davov v hodnote 2,8 milióna dolárov v pokladni.

John a Joel sa vrátili na miesto dvojice koncertov v rokoch 2001 a 2003, pričom vypredali všetkých šesť koncertov a zarobili takmer 12 miliónov dolárov.

A časť z týchto peňazí by zostala vo Vegas: Keď John začal viac chodiť do mesta, stal sa pravidelným hosťom vydavateľstva Wax Trax Records, kde ho posadnutý vinylom pridal do zbierky prepravka.

Rezidencia Red Piano, Koloseum v Caesars Palace, február 2004-marec 2009

Muža hodiny obklopovalo niekoľko rekvizít, vrátane párkov v rožku, pŕs a banánov.

Red Piano, ktorú režíroval a navrhol fotograf Dave LaChappelle, bola žmurkajúcou show pre dospelých na široko otvorenom ihrisku pre dospelých. Titulky poskytovali okrem iného zábery na Pamele Anderson, ako v jednom mieste pracuje so striptérskou tyčou.

U niektorých horúcich a obťažovaných typov to mohlo odôvodniť cenu lístka 250 USD na vybrané miesta.

Keď už hovoríme o drahých dukátoch, hoci titulárny klavír mohol byť červený, táto inscenácia bola rozhodne v čiernych číslach: 22 stôp rezidencie pritiahlo takmer milión fanúšikov na 248 predstavení a zarobilo viac ako 169 miliónov dolárov.

A to nepočítame to, čo zhrabli diamantmi zdobené suveníry s mini klavírom plus 20 000 dolárov, ktoré sa predávali v obchode so suvenírmi.

Rezidencia Million Dollar Piano, Colosseum v Caesars Palace, september 2011-máj 2018

Pripomínalo to skôr klavír za 130 miliónov dolárov.

Druhá rezidencia Eltona Johna vo Vegas sa opäť nezaobišla.

Celkovo John počas takmer siedmich rokov pritiahol 776 518 fanúšikov a v priebehu 197 predstavení zaplnil miesto konania na 99 percent kapacity.

Aj keď boli čísla podobne pôsobivé, show bola v tomto cykle odlišná, s menším počtom ozdôb a väčším počtom strihov albumov, čím sa povýšil sentiment nad efekt.

Tých druhých bolo samozrejme stále dosť.

Napríklad počas Goodbye Yellow Brick Road sa animované video pozeralo späť na jeho kariéru.

A teraz, keď sa Road končí.

Náhľad

SZO: Elton John

Kedy: 8 hodín večer. Piatok a sobota

Kde: T-Mobile Arena, 3780 Las Vegas Blvd. Juh

Vstupenky: 59,50 dolárov a viac (888-929-7849)