3 kľúče k ohromujúcemu úspechu Ariany Grande

Ariana Grande vystupuje vo Wango Tango v StubHub Center v sobotu 14. mája 2016 v Carson, C ...Ariana Grande vystupuje vo Wango Tango v centre StubHub v sobotu 14. mája 2016 v Carson v Kalifornii (Foto Rich Fury/Invision/AP) Ariana Grande účinkuje na udeľovaní cien Billboard Music Awards v T-Mobile Aréne v nedeľu 22. mája 2016 v Las Vegas. (Foto Chris Pizzello/Invision/AP) Speváčka Ariana Grande účinkuje v piatok 20. mája 2016 v New Yorku v seriáli ABC „Good Morning America“ ako súčasť série letných koncertov 2016 na Rumsey Playfield/SummerStage. (Foto Greg Allen/Invision/AP) Ariana Grande koncertuje vo Wango Tango na štadióne Banc of California v sobotu 2. júna 2018 v Los Angeles. (Foto Chris Pizzello/Invision/AP)

Popový Neil Armstrong signalizuje jeden pre dámy.

koľko stojí mark zuckerberg

Toto je jeden malý krok pre ženu / Jeden obrovský skok pre ženu, bez telesného hlasu, ktorý na začiatku NASA vyznáva, dychtivé tvrdenie o ženskej nezávislosti, ktoré nájdete na najnovšom albume Ariana Grande Thank U, Next.

Na prvý pohľad sa takýto riadok môže registrovať ako hyperbolický.



Zamyslite sa však nad tým, čo Grande (26) v posledných rokoch dosiahla - a čo urobila so svojou stále väčšou platformou ako jednou z najväčších súčasných popových hviezd - a tieto slová sa nemusia zdať prehnané.

Štatistiky: Okrem toho, že je Grande najsledovanejšou ženou na Instagrame, má publikum viac ako 146 miliónov, je najsledovanejšou hudobníčkou na YouTube a Spotify.

Začiatkom tohto roka sa stala prvým počinom od Beatles, ktorý obsadil prvé tri miesta v rebríčku Billboard 100, a dvakrát sa zaradila medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta časopisu Time (2016 a 2019).

Predala milióny platní, nahromadila miliardy streamov, vyhrala Grammy a rozhýbala azda najznámejší chvost na svete.

Vďaka tomu bola Grande nedávno vymenovaná za najúspešnejšiu ženskú speváčku časopisu Billboard, ktorá debutovala v roku 2010.

Ale ako sa sem dostala? Čím je Grande jedinečný?

Keď sa tento víkend vracia do Las Vegas, preskúmajme tri najlepšie dôvody:

Tie fajky

Viete si predstaviť, že otvoríte ústa a vyjde to?

Možno je tu nejaký kontext v poriadku.

Túto otázku zbožne položila momentálna popová hviezda Billie Eilish na Twitteri, kde nedávno žasla nad Grandeovým veľkolepým hlasom.

A oh, čo je to za hlas, vec, ktorá rozbíja čelné sklo, vokálny ekvivalent chvályhodného výbuchu jadrových hlavíc.

Grande má rozsah štyroch oktáv a je schopný spievať v registri píšťaliek-druhý z nich môže pri nesprávnom použití vyvolať pocit, že si vyberiete kocklea z ľadu.

A chvíľu sa Grande snažila ovládať svoje pôsobivé fajky.

Rovnako ako Mariah Carey a Christina Aguilera pred ňou, Grande je schopná škálovať také neuveriteľné výšky hlasu, že mala tendenciu prehnane sa oddávať svojmu závideniahodnému hornému registru už vo svojej kariére. Jej vokálna akrobacia občas rozptýlila a/alebo zahltila jej piesne, ako delová guľa vystrelená papierovým machom.

Grande však začala skúmať nuansy svojho hlasu, meniť svoju kadenciu, vyvažovať silu jemnosťou, spievať v pružnom nižšom registri a často prenášať viac s menej.

Stále môže kvíliť - pozrite sa na zadný koniec snímky Imagine, úvodného výstrihu na Thank U, Next, kde svojvoľne vypúšťa svoj hlas k oblohe so zármutným opustením, ako dieťa strieľajúce gumičky do slnka.

Rozdiel v dnešnej dobe?

Grande úplne vlastní svoj hlas, namiesto toho, aby ho nechal vlastniť.

Pôsobivá evolúcia

Sladké a vhodné pre deti s plastovým nádychom niečoho, čo je sériovo vyrábané, bolo to ako vedľajší produkt neskorej nočnej skúšky medzi balíkom cukrovej vaty a futbalom Nerf.

Taký bol Yours Truly, debut spoločnosti Grande v roku 2013.

Napriek pôsobivému prevedeniu pôsobil album ako niečo, čo bolo vytvorené v kadičke v laboratóriu v ústredí organizácie Teen Pop World, pričom Grande maľoval v osvedčených líniách-aj keď uvedené ťahy štetcom boli vykonávané očividne šikovne.

Ale z albumu na album Grande neustále a pôsobivo rozvíjala svoj umelecký hlas v súzvuku so svojim skutočným hlasom, pričom si na svojom treťom albume Dangerous Woman z roku 2016, ktorý je sebavedomý a sebavedomo znejúci, skutočne začal rozumieť. tvorivý bod zlomu.

A urobila to pomocou svojich odtlačkov prstov na celom finálnom produkte, a preto sa jej rast zdá byť organickejší než niečo, čo sa vyliahlo z marketingového oddelenia veľkých značiek. Grande mala vždy prsty v jej melódiách, na rozdiel od toho, aby jej boli jej melódie odovzdané - dokonca aj pri svojom debute pomohla napísať šesť piesní.

S každým ďalším albumom sa stále viac presadzuje, až do tej miery, že má zásluhu na písaní každej skladby svojho najnovšieho albumu.

Cítite to rovnako, ako to počuť na jej dvoch najnovších albumoch, či už ide o bývalého (Pete Davidson) alebo niekoľko z nich naraz (Ďakujem U, Next) alebo v piesni vyhlasujete, že Boh je žena. Existuje bravura, pevný pocit seba samého, ktorý sa cíti ako produkt skúsenosti.

Môžem priznať, že som veľmi pokazený, priznáva Needy, ale v dnešnej dobe to nie je ako priznanie, ale ako výzva do zbrane.

Na fronte v súboji pohlaví

Bezvládny polonahý prezerajúci si uhorky za 15 dolárov? Je tu, aby urobila bod.

Ak sa chystáte nadchnúť pre to, ako sexy mužský umelec vyzerá bez košele a žena sa rozhodne obliecť do nohavičiek alebo ukázať svoje prsia na fotenie, musí s ňou byť zaobchádzané s rovnakým úžasom a obdivom, Grande. povedal v rozhovore pre Billboard z roku 2016. Budem to hovoriť, kým nebudem starou (vyčerpávajúcou) dámou so svojou (vyčerpávajúcou) osobou v spoločnosti Whole Foods. Budem v produkčnej uličke, nahý, vo veku 95 rokov, s rozumným chvostom, s jedným prameňom vlasov na hlave a mašľou Chanel.

Ako podčiarkujú jej slová, Grande dlhodobo útočí na to, čo vníma ako dvojaký meter medzi zaobchádzaním s mužmi a ženami v hudobnom priemysle.

Začalo sa to vážne esejou, ktorú napísala a zdieľala na sociálnych sieťach po jej rozchode s rapperom Big Seanom v roku 2015, kde zaútočila na tlačidlo Caps Lock rovnako skoro ako na rozdiely medzi tým, ako sa často zaobchádza s mužskou a ženskou sexualitou - Ak žena dokonca otvorene ROZPRÁVA o sexe ... hanbí sa! Ale ak muž hovorí alebo RAPSUJE o všetkých ženách, ktoré mal ... je vznešený - a zároveň dôrazne namieta proti objektivizácii.

Nemôžem sa dočkať, keď budem žiť vo svete, kde ľudia nie sú oceňovaní tým, s kým chodia/sú ženatí/oddaní, majú sex s (alebo nie)/s kým sa vidia ..., ale ich hodnotou ako jednotlivca, napísala. Chcem, aby ľudia, ktorí to čítajú, vedeli, že sú viac ako sami.

Grande zvýšila ante iba vtedy, keď - v piesňach, rozhovoroch a príspevkoch na sociálnych sieťach - cituje Gloriu Steinemovú, ktorá sa objavila vo virálnom sobotnom nočnom hovore o neistote, ktorú niektorí majú o označení za feministku, a tlačí späť na Bette Midlerovú, ktorá verejne kritizovala Grande za jej niekedy odhaľujúci šatník, ako keby to nejako uberalo na jej feministickej dobrej viere.

Musíme sa podeliť a byť hlasní, keď nám je niečo nepríjemné, napísala Grande v príspevku na Twitteri 2016 po ponižujúcom stretnutí s mužským fanúšikom, pretože ak to neurobíme, bude to pokračovať.

Grande má veľký hlas - doslova, obrazne - a nebojí sa ho použiť.

Náhľad

SZO: Ariana Grande

Kedy: 8 hodín večer. Nedeľa

Kde: MGM Grand Garden, 3799 Las Vegas Blvd. Juh

Vstupenky: 49,95-279,95 dolára (702-891-1111)